Brief

Skąd mam pobrac wzorzec BRIEF'u

Wzór BRIEF'u jak i inne druki można pobrać z Panelu Klienta po zarejestrowaniu się. W każdej chwili można nawiązać kontakt z naszym przedstawicielem lub bezpośrednio z biurem Asisty i otrzymać druki poprzez e-mail.

Jakie znaczenie ma tzw. BRIEF?

BRIEF jest specjalnie przygotowaną ankietą, której odpowiedzi posłużą nam do dokładniejszego poznania Państwa firmy, potrzeb i oczekiwań. BRIEF zaoszczędza obu stronom dużo czasu, a przemyślane, szczere odpowiedzi ułatwiają proces przygotowania projektu.

CMS

Czy można dodawać nowe podstrony i inne elementy strony www?

Tak. Należy jednak pamiętać, że kazda strona ma swoją architekturę, która ją w pewnym stopniu ogranicza. Warto rowniez zwrócić uwagę, że często też główne menu ma określoną graficzną pojemność. Jednak, jeżeli projektowane zmiany uwzględniają powyższe zagadnienia, nie powinno być problemu.

Co to jest CMS?

CMS - Content Management System - po polsku System Zarządzania Treścią. (patrz p. 6)

Co to jest system zarządzania treścią?

System Zarządzania Treścią to aplikacja, umożliwiająca właścicielowi strony samodzielne zarządzanie własną stroną internetową, jej aktualizację i rozbudowę. Nazwa systemu pochodzi z języka angielskiego i oznacza Content Management System, w skrócie CMS.

Czy do obsługi CMS potrzebna jest specjalistyczna wiedza?

Nie. System nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy dotyczącej tworzenia lub aktualizacji stron internetowych. Do edycji treści na stronie wystarczy podstawowa znajomość obsługi aplikacji internetowych.

Czy CMS pozwala samodzielnie zmienić wygląd i treść strony?

CMS, czyli System Zarządzania Treścią pozwala zmienić formatowanie tekstów na stronie (różne atrybuty czcionki, jej rodzaj, kolor, wielkość, podkreślenie, pogrubienie), umożliwia zarządzanie zdjęciami w galerii oraz aktualnościami. Jednak zmiana wyglądu i konstrukcji strony nie jest możliwa z poziomu CMS.

Copywriting

Teksty mogę sobie ułożyć samodzielnie, dlaczego warto skorzystać z usług Asisty?

Oczywiście, że na treść strony internetowej główny wpływ mają Państwo. Jednak naszym współnym celem jest stworzenie treści, które są interesujące nie tylko dla Państwa potencjalnych klientów ale również dla wyszukiwarek internetowych. Zapisy powinny więc zawierać słowa kluczowe niezbędne do efektywnego pozycjonowania strony w wyszukiwarkach. Każda strona ma indywidualnie opracowane treści, tworzone specjalnie na potrzeby klienta.

Kto jest autorem treści strony internetowej?

Treść strony internetowej jest opracowywana przez copywritera, który opiera się na wiedzy i informacjach przekazanych przez Państwa firmę. Dlatego tak ważne są informacje przekazane nam przez Państwa w dokumencie BRIEF i indywidualnym kontakcie.

Domena

Co to jest domena internetowa?

Domena internetowa to unikalny adres, pod którym znajduje się strona internetowa. Nikt nie może mieć drugiej takiej samej domeny, która po zarejestrowaniu staje się własnością tego, kto ją wykupił. Rejestrując domenę nalezy pamiętać o zasadzie pierwszeństwa - im dłużej czekamy, tym mniejsze szanse na to, że domena będzie dostępna.

Co to znaczy dobrać domenę do nazwy firmy?

Domena powinna kojarzyć się bezpośrednio z nazwą firmy, która jest jej właścicielem, a nawet ją odzwierciedlać. Często nazwa domeny skojarzona jest z typem działalności firmy, z jej branżą. Ze względu na fakt, iż bardzo dużo domen jest już zarejetrowanych, dobór odpowiedniej domeny staje bardzo utrudniony. Dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia w tym zakresie.

Czy można mieć dwie domeny dla jednej strony i czy to ma sens?

Można. Szczególnie gdy klient chce przekierować ruch ze swojego dotychczasowego serwisu na nowy lub chce posiadać kilka domen różniących się nieco od siebie. Czasem warto zarezerwować więcej niż jedną domenę, np. "ekomarchew.pl" i "eko-marchew.pl". W innym przypadku warto mieć domenę np. "prawnik-wroclaw.pl" i "kancelaria-wroclaw.pl".

Czy Asista wykona dla mnie stronę, jeżeli mam już domenę?

Tak, możliwe jest przeniesienie do nas domenyi użycie jej do umieszczenia wykonanej przez nas strony pod jej adresem.

Na jaki okres wykupuje się domenę?

Domenę rezerwuje się poprzez wykup na rok czasu.

Jakie są koszty przedłużenia domeny?

Koszty przedłużenia domeny są zależne od operatora i wahają się od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych rocznie.

Jakość

Czy małą firmę stać na stronę internetową na wysokim poziomie?

A kogo stać na stronę na niskim poziomie? - chciałoby się odpowiedzieć. Nikt już dzisiaj nie ubiera sandałów do garniituru. Przed wizytą u kontrahenta raczej myjemy samochód, a nasze biuro staramy się urządzić conajmniej schludnie, ponieważ wszystkie te elementy stanowią wizytówkę naszego biznesu i nas samych. Tak samo jest ze stroną internetową. To jest przede wszystkim Panstwa wizytówka. Nie ważne czy firma duża czy mała. To na stronie widać porządek, organizację, styl firmy i nawet jeśli rzeczywistość w firmie jest inna to odwiedzający stronę poprzez jej pryzmat postrzegają Państwa firmę. Zapraszając gości do domu możemy mieć nieposłane łóżka w sypialni, ale reprezentacyjny pokój gościnny na pewno będzie wyglądał jak trzeba. Tak więc odpowiadamy. Każdą firmę stać na porządną stronę internetową, albo inaczej: nikogo nie stać na sTroOne byle jaką.

Czy mogę wybrać sobie wygląd strony?

Jak najbardziej. W procesie wspołpracy, na samym początku prosimy Państwa o jak najdokładniejsze informacje, co do Państwa oczekiwań w tym zakresie, prosimy o podanie już istniejących w internecie stron, jako przykładowych. Jesteśmy otwarci na Państwa życzenia. Opiekun klienta może Państwu zaproponować różnorodne strony do wyboru z naszego zbioru.

Czy tanie strony internetowe są brzydkie lub w złym guście?

Tania strona internetowa to najczęściej strona wykonana wg jakiegoś szablonu, z góry przygotowanej matrycy, na którą nakładany jest "szybki" projekt graficzny. Standardowy i powtarzalny. Całość może być atrakcyjna wizualnie i dobrej jakości. Konstrukcja jednak najczęściej jest prosta i powtarzalna, a to znaczy, że nabywca strony nie ma gwarancji co do unikalności takiego projektu. Takie rozwiązanie jest stosunkowo często wybierane, aby ograniczyć koszty, szczególnie w przypadku małych firm, a także dopiero rozpoczynających działalność. Z tego też względu nie zawsze warto być kojarzonym jako ktoś, kto zaczyna (brak doświadczenia) lub ktoś kto nie ma pieniędzy na swoją wizytówkę (brak pieniędzy powoduje podejrzenia o słabą jakość biznesu). Z tych względów nie polecamy wszystkim takich rozwiązań.

Czy niska cena strony automatycznie oznacza jej niską jakość?

Oczywiście nie ma takiej sztywnej zależności. Tanie strony mogą mieć, choć często nie mają, poprawnie napisany kod i wyglądają poprawnie. Problem w tym czy taka strona dobrze prezentuje firmę? W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi umie rozpoznać jakość strony, a tu istnieje bezpośrednie przełożenie na postrzeganie jakości firmy. Powiedzenie "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" ma tu szczególne zastosowanie.

Czy tanie strony utworzone z tego samego szablonu są identyczne?

Pomimo tej samej konstrukcji każda strona jest nieco inna. Elementy graficzne strony najczęściej są dopasowywane do indywidualnego charakteru firmy nabywcy. Taka strona to dobre rozwiązanie zastępcze lub na krótki okres czasu.

Kontakt

Czy w zakladce "Kontakt" zawsze jest wyświetlana mapa?

Mapa w zakładce "Kontakt" ma sens wtedy, gdy podajemy dokładny adres siedziby firmy. Zabieg ten ma dwojakie znaczenie. Pierwsze to takie, że zapisując się do bazy danych Google uzyskamy taki efekt, że każdy przeglądając mapę będzie mogł zobaczyć siedzibę Panstwa firmy. Drugie znaczenie to zaznaczony punkt na mapie, która jest zamontowana na Panstwa stronie www. Czasem jest jednak tak, że ktoś prowadząc działałność gospodarczą ma ją zarejestrowaną w domu i nie chce wyświetlać tej lokalizacji na mapie, ale jedynie określić, że działa na terenie np. miasta czy dzielnicy. Wtedy na Państwa życzenie, przygotujemy mapę bez zaznaczenia dokladnej pozycji.

Czy moja strona pojawi się na mapach Google wraz z wizytówką miejsca?

wg Headway Tak, za darmo wprowadzamy Państwa stronę i dane firmy do map Google. Potrzebujemy do tego jednak Państwa współpracy – by Google uwierzył, że ta strona promuje Państwa firmę pod danym adresem, weryfikuje to najczęściej poprzez wysyłkę kartki pocztowej z kodem PIN. Czasem udaje się tę weryfikację przeprowadzić telefonicznie. W obu przypadkach najpierw się z Państwem skontaktujemy. Wprowadzenie firmy do map Google skutkuje po czasie scaleniem w wynikach wyszukiwania wizytówki miejsca z Państwa stroną WWW.

Czy na mapie kontaktu może być wyświetlany więcej niż jeden adres?

Można, jednak w przypadku kilku punktów mapa będzie mniej dokładna. Czasem też przy pewnym powiększeniu mapy znaczniki np. kilku lokalizacji w jedym mieście mogą zachodzić na siebie. Można za to sterować zbliżeniem przy przeglądaniu.

Marka

Czy Asista zaprojektuje logo?

Oczywiście, naszym klientom oferujemy nie tylko projektowanie logo, ale szerszą usługę tzw. brandingu, tj. wykreowania własnej marki i okreslenia identyfikacji wizualnej z logo na czele. Chętnie również włączymy do tego procesu opracowanie całego kompletu projektów materiałów reprezentacyjnych i reklamowych. Warto przy tej okazji zapoznać się z drukiem zamówienia, który dostępny jest po zalogowaniu się w Panelu Klienta. Jezli nie mają Państwo jeszcze dostępu do Panelu Klienta prosimy o kontakt.

Na czym polega kreacja marki?

Bardzo często działalność gospodarcza prowadzona jest w sposób neutralny pod względem jej kojarzenia przez odbiorców z profilem firmy lub produktem, który firma oferuje. W dzisiejszych czasach często oznacza to stanie w miejscu, jeżeli chodzi o zdobywanie rynku. Konsumenci są już mocno przyzwyczajeni do opatrywania wszystkiego nazwą, symbolem. Dotyczy to zarówno samego działania, nazwy firmy jak i produktu. Własna marka wyróżnia nas z tłumu i nadaje wiarygodność.

Do czego potrzebna jest marka?

Kreacja marki to określenie i stworzenie tożsamości firmy, produktu, usługi, osoby. Tożsamość ta jest najczęściej eksponowana poprzez elementy wizualne, takie jak logo, logotyp czy też przewodnie hasło. To właśnie te elementy są po stworzeniu marki reklamowane i nagłaśniane. To własnie te elementy dla Państwa tworzymy.

Czy własna marka jest ważna?

Bardzo często działalność gospodarcza prowadzona jest w sposób neutralny pod względem jej kojarzenia przez odbiorców z profilem firmy lub produktem, który firma oferuje. W dzisiejszych czasach często oznacza to stanie w miejscu, jeżeli chodzi o zdobywanie rynku. Konsumenci są już mocno przyzwyczajeni do opatrywania wszystkiego nazwą, symbolem. Dotyczy to zarówno samego działania, nazwy firmy jak i produktu. Własna marka wyróżnia nas z tłumu i nadaje wiarygodność.

Marketing

Dlaczego Asista oferuje doradztwo marketingowe?

Samo istnienie strony to nie wszystko. Ważne jest jeszcze, aby miała ona swoje miejsce w strategii marketingowej firmy. Aby tak było musi najpierw istnieć sama strategia. Tutaj właśnie jesteśmy w stanie pomóc. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, świeże spojrzenie z zewnątrz i pomysły rodzą się same. Mając ciągły kontakt z przedsiębiorcami dysponujemy sporą bazą rozwiązań zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym, aby Państwa strona nie była zbędnym wydatkiem, tylko dobrą inwestycją.

Obsługa serwisowa

Jakie są koszty zmian zawartości strony?

W procesie powstawania strony mają Państwo możliwość bezpośredniego wpływu na kształt i zawartość strony. Po jej powstaniu i odbiorze, jezlei wybierają Państwo nasz Pakiet serwisowy, deklarujemy gotowość do okreslonej liczby drobnych poprawek rocznie, bez dodatkowych opłat. Jeżeli jednak zmiana, którą Państwo zaproponują, wymaga sporego zaangażowania z naszej strony, chętnie ją wykonamy, jednak będzie ona podlegać osobnej wycenie. Oczywiście nie mówimy ty o aktualizacjach, które możliwe są do samodzielnej obslugi przez właściciela strony w systemie CMS.

Dlaczego warto aktualizować stronę www?

Po pierwsze z szacunku dla gości na stronie, dla swoich potencjalnych klientów i dla siebie. Strona internetowa jest ważnym, jeżeli nie najważniejszym kanałem komunikacyjnym firmy z otoczeniem. Aktualność treści powoduje i ma powodować wrażenie, że firma działa i stać ją na to, aby być na bieżąco w dialogu z rynkiem i gośćmi na stronie. Ważna jest równiez aktualność wyglądu strony. Przede wszystkim strona nie może "odstawać" na niekorzyść od średniej w internecie zarówno graficznie jak i pod kątem samej konstrukcji strony, jej ergonomii oraz wygody użytkownika.

Ile czasu trwa zbudowanie strony internetowej?

Asista najczęściej i najchętniej realizuje indywidualne projekty, "szyte na miarę" pod potrzeby danego Klienta. W zależności od stopnia złożoności strony jej wykonanie może zająć od 10 dni do nawet dwóch miesięcy. Większy serwis może zająć jeszcze więcej czasu. Warto podkreślić, że na początku współpracy z naszym Klientem sporządzamy dokładny harmonogram etapów realizacji strony.

W jaki sposób zgłasza się chęć lub potrzebę zmiany treści?

Nasz Klient, który zrealizował z nami swoją stronę internetową z pewnością posiada dostęp do Panelu Klienta, To jest najlepsza droga do zgłoszenia zmiany treści strony. Ponadto Klienci mogą zgłaszać takie informacje mailem do swojego opiekuna klienta lub na ogólny mail: biuro@asista.pl

Czy strona internetowa raz zrobiona starczy na zawsze?

Nie wystarczy. W takim samym stopniu strona internetowa starzeje się, jak każdy inny produkt. Nadciąga nowa moda, nowe trendy w grafice, brandingu, sposobie prezentacji treści i w samej treści. Często ze zdziwieniem patrzymy na nasze dzieła sprzed kilku lat i obserwujemy, jak pewne kolory, styl, czy pomysł prezentacji szybklo sie opatrzył. W podobny sposób Państwo będą postrzegać własną stronę po pewnym czasie i wtedy warto, abyśmy się wspólnie zastanowili nad ulepszeniami.

Poczta

Czy wraz ze stroną mogę otrzymać konto pocztowe w domenie strony?

Tak, i to wiele. Informacje na ten temat są do uzyskania po zalogowaniu się w panelu klienta, w opisie naszego pakietu serwisowego. Jeżeli nie mają Państwo jeszcze dostępu do Panelu Klienta, prosimy o kontakt. Naprawdę warto.

Pozycjonowanie

Czy usługa pozycjonowania to wszystko co mogę zrobić dla rozreklamowania strony?

Oczywiście, że nie. Jest sporo łatwych działań, które mogą Państwo wykonać we własnym zakresie lub z naszą pomocą. Stronę można i należy promować wszelkimi sposobami. Nawet drobne, niepozorne działania mogą mieć wpływ na odwiedzalność strony. Polecamy szczególnie powiadomienie o swojej stronie jak największej ilości znajomych, kontrahentów i potencjalnych znajomych klientów. W świecie realnym stronę również można pozycjonować. Zachęcamy, aby w swoim programie pocztowym ustawić podpis wraz z linkiem do strony. Jeśli na stronie znajdą się promocje, to warto opracować podpis bardziej reklamowy: np. "Promocji szukaj na www…..pl. Przy wszelkich ogłoszeniach w Internecie, przy wszelkiej działalności na forach branżowych, na swoich profilach w serwisach społecznościowych (Facebook, Goldenline, Nasza Klasa) można umieścić link do swojej nowej strony. Na pewno informację o stronie należy umieścić na materiałach reklamowych, takich jak wizytówki, ulotki, kupony rabatowe, czy wreszcie papier firmowy. W zależności od branży – można umieścić adres strony na samochodzie. Państwa adres to idealna fraza do zapamiętania, gdy stoi się w korkach, porusza po mieście. Taki adres każdy zapamięta. To procentuje nawet po miesiącach.

Czy Asista oferuje usługę pozycjonowania strony?

Pozycjonowanie jest bardzo ważne. Dzięki niemu Państwa stronę odnajdzie ten kto trzeba, wtedy kiedy trzeba. Dlatego jest to usługa niezwykle istotna dla każdego posiadacza strony internetowej. Wymaga też bardzo dużej i bardzo aktualnej wiedzy na tem temat. Wymaga specjalizacji. Z szacunku dla tematu Asista nie oferuje usługi pozycjonowania samodzielnie, lecz doprowadzamy do kontaktu z firmą, która robi to profesjonalnie, zajmuje się glównie tym tematem i mamy do niej zaufanie.

Jakie czynniki wpływają na pozycjonowanie?

Nazwa domeny, tekst strony, jej budowa i struktura, liczba wartościowych odnośników, liczba odwiedzin i czas funkcjonowania strony. Ważna jest także konkurencyjność fraz. Rozumiemy przez to zarówno zainteresowanie daną frazą, liczbę stron, które są na nią pozycjonowane, jak i czas obecności w sieci. Ważne jest także, by w treści strony znajdowały się słowa kluczowe w odpowiednim, niezbyt dużym zagęszczeniu. To oczywiście tylko skrócona odpowiedź na pytanie, które obejmuje bardzo obszerny temat.

Czy istnieje szybki sposób na pozycjonowanie?

Podobno są. Z obserwacji wynika jednak, że wszelkie metody szybkiego zdobycia wysokiej pozycji "na skróty" są nimile widziane przez Google. Podstawą do ustalania pozycji w wynikach wyszukiwania jest liczba wartościowych z punktu widzenia Google odnośników, które kierują do strony. Próby szybkiego „linkowania” w najlepszym wypadku powodują znacznie obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania na kilka miesięcy. Polecamy pozycjonowanie oparte w głównej mierze na bezpiecznych metodach, tzw. pozycjonowaniu naturalnym, które w dłuższej perspektywie daje stronie dobrą, stabilną pozycję.

Jaki czynnik ma największy wpływ na pozycjonowanie strony internetowej?

Jak do tej pory najważniejszym czynnikiem wpływającym na pozycjonowanie strony wydaje się być liczba odnośników, które wydają się wartościowe z punktu widzenia wyszukiwarki Google. Specjaliści z Google robią wszystko, aby nas przekonać, że ich algorytmy przeszukiwania sieci opierają się na zasadzie, że wyniki wyszukiwania pokazują naturalny stan faktyczny, a nie sztucznie kreowany. Dlatego przyrosty odnośników powinny być systematyczne i niezbyt gwałtowne. Czas funkcjonowania strony, strony systematycznie aktualizowanej ma tu podstawowe znaczenie "uwiarygadniające" stronę w sieci.

Rozliczenia

W jaki sposób Asista wystawia faktury?

Wystawiamy i wysyłamy faktury w formie elektronicznej poprzez e-mail.

Czym są etapy płatności jednorazowej?

Podpisując umowę z klientem, umawiamy się między innymi na formę płatności za wykonaną stronę. Zapłata może być wniesiona jednorazowo, ale wtedy poprosimy o pełną kwotę z góry. Czasem jednak, zwłaszcza przy większych kwotach takie podejście może bydać się Państwu trochę niewygodne, dlatego nasza umowa przewiduje płatności w dwóch lub trzech etapach, dopasowanych terminami do harmonogramu prac. Szczegóły w umowie.

Serwer, Hosting

Ile rocznie kosztuje hosting serwisu?

Asista hosting stron internetowych prowadzi w oparciu o Pakiet serwisowy. Informacje na ten temat są do uzyskania po zalogowaniu się w panelu klienta. Jeżeli nie mają Państwo jeszcze dostępu do Panelu Klienta, prosimy o kontakt. Naprawdę warto.

Czy jest ograniczenie miejsca na serwerze dla strony internetowej, którą zamówię?

Nie ma takiego ograniczenia, oczywiście w rozsądnych granicach :).

Statystyki

Czy dostępne są statystyki strony?

Tak. Klient może od nas otrzymać dostęp do pełnych danych dotyczących jego strony.

Umowa

Jaka jest kolejność prac przy realizacji strony www?

Najlepiej to prezentuje "Schemat Współpray Asista - Klient", który jest zamieszczony TU w zakładce Oferta\Strony internetowe, mówi o tym również §3 "Umowy o obsługę reklamową", którą zawieramy z klientem oraz strona druga Zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do tej umowy. Zapraszamy do zapoznania się z tymi dokumentami, które dostepne sa w Panelu Klienta. Jeżeli nie mają Państwo jeszcze dostępu do Panelu Klienta, prosimy o kontakt.

Po co Asista podpisuje umowę z Klientem?

Umowa z klientem nie jest zbędnym dokumentem utrudniającym współpracę. Wręcz przeciwnie. Podpisując umowę obie strony umowy mają uporządkowane w jasny sposób wzajemne relacje. Umowa zabezpiecza prawa Zamawiającego i Wykonawcy (Asisty), jasno określa poszczególne etapy realizacji umowy. W przypadku zaistnienia kwestii spornych stanowi podstawę roszczeń, gdyż jasno określa na co strony się umówiły. Tym samym przyczynia się do minimalizowania takich przypadków.

Czy podpisanie umowy jest zawsze wymagane?

Tak. Zdecydowaliśmy się na podpisywanie umowy z naszymi klientami przy każdym zleceniu.

Gdzie są opisane etapy realizacji umowy?

Etapy realizacji umowy są przedstawione graficznie na tej stronie w dziale OFERTA/Etapy współpracy, a także wzamówieniu, stanowiącym załącznik nr 1 do Umowy o obsługę reklamową, którą zawieramy z klientem. Mówi o tym również §3 tej umowy.

Czy strona internetowa, którą wykonuje Asista jest po wykupieniu moja?

Tak, na mocy postanowień Umowy o obsługę reklamową, którą zawieramy z klientem, O przekazaniu nabywcy praw autorskich mówi §8 Umowy.

Wycena

Ile kosztuje strona internetowa?

"Stronę internetową wykonaną dla Państwa możemy wycenić na 800 zł i na 18 000 zł. Nie oznacza to jednak, że strona tańsza będzie gorsza od droższej. Każda strona, którą wykonamy będzie bardzo dobrej jakości. Będzie miała poprawnie napisany kod. Będzie miała starannie zaprojektowaną, prostą lub złożoną grafikę. Będzie dobrze działać. Wyższą cenę strona będzie mieć wtedy, gdy będzie bardziej rozbudowana, projekty graficzne będą wymagały dużej ilości pracy i innowacyjności, a na całość złoży się o wiele większy wysiłek różnych specjalistów z naszego zespołu.

Cennik

Zdjęcia

Czy każde zdjęcie można zamieścić na stronie internetowej?

Można, ale z różnym skutkiem. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości strony zdjęcie powinno charakteryzować się określonymi parametrami, przede wszystkim dobrą rozdzielczością. Ważne jest to, aby zdjęcia stanowiły własność właściciela strony, tzn. aby posiadał on prawa autorskie do nich.

Skąd pochodzą zdjęcia wykorzystywane na stronach internetowych?

Zdjęcia używane przez nas pochodzą najczęściej z trzech źródeł: od naszych klientów, są wykonywane przez naszego fotografa i przekazywane klientowi, czy wreszcie są zakupywane w profesjonalnym banku zdjęć.